Değerli Misafirimizden yorumlarımız

Değerli misafirimiz  hanımın kendi blog profilinde yaptığı çok güzel yorumu için kendisine teşekkür ederiz.

Son günlerde bizim hotelimiz başka firmalar tarafından kafalarından fiyat uydurularak sistemlerine eklenmekte ve bu sistemlerde yer alan fiyatlar ile alakamız olmadığı halde müşteriler bizi tercih etmekte ve müşterilerin rezervasyonları bize gelmemektedir. Şu anda sadece booking.com üzerinden rezervasyon kabul etmekteyiz. Diğer sitelerde bizim hotelimizi satmaya başladığı için rezervasyonlar ile sürekli kötü yorumlar alıyoruz. Bu yorumlar bizim bilgimiz haricinde yazılmaktadır ve bizi kötüleyen yorumlara cevap niteliğinde gerekli bilgilendirmeleri kamuoyuna sunmaktayız.

Göreme’de bulunan Kaya Odalarımız ile Kayataş sizlere keyifli bir tatili ve balayını sunmaktadır. Sizde tercihlerinizi bizim ile yapın. Göreme’de sıcak bir aile ortamınız ve kendinizi huzurlu hissedeceğiniz bir eviniz olsun.

Marka Yorumcusu Blog sitesinden bize yapılan çok hoş ve açıklayıcı bir balayı çiftimiz

http://markayorumum.blogspot.com/2015/02/hotel-kayatas-kapadokya.html

Hotel Kayataş – Kapadokya

Dağ, tepe tırmanmayı, bol bol yürümeyi, yeni yerler görmeyi ve fotoğraf çekmeyi çok seven bir çiftiz. Ben bronz bir tene sahip olmak için elimde kitapla saatlerce güneş altında kalmaya başarabilen bir insan olamadım hiç. Deniz, güneş, kum üçgeninden oluşan tatiller en fazla 2 gün cezbediyor beni. 3. gün gezecek yer aramaya başlıyorum yeniden. Neyse ki eşim de benim gibi düşünüyor bu konuda. O yüzden balayı için Kapadokya’yı tercih ettik.

Ben 2 sene Niğde’de üniversite okumama rağmen Kapadokya’yı gezmemiştim. Öğrencilik halleri işte… Düğün tarihimiz netleştiğinde ilk yaptığımız şey balayı organizasyonu yapmak oldu. Hemen otel araştırmaya başladık. Nerede ne yapılır, ne yenir, ne içilir sular selller gibi ezberledik. Göreme, Kapadokya’nın merkezinde (ortasında) olduğundan Göreme’deki oteller arasında seçim yaptık. Booking.com bu konuda iyi bir mecra. Oteli booking.com’dan bulduktan sonra arayarak rezervasyonumuzu gerçekleştirdik. Tutarın küçük bir miktarını rezervasyon için havale ile gönderdik, geriye kalan meblağı ise gittiğimizde ödedik. Ardından Anadolu Jet’ten uçak biletlerimizi aldık. Gidiş – dönüş toplam 4 bilete 160 lira ödedik. Erken rezervasyonun nimetleri işte bunlar hep:)

Düğünün ertesi günü İstanbul’dan Kayseri’ye uçtuk. Havaalanından otele ait bir servis aldı bizi. Kapadokya bölgesindeki birçok otelin böyle bir hizmeti var. Nevşehir’e çok fazla uçak olmadığından Kayseri üzerinden aktarma yapılıyor. Kayataş, bir aile işletmesi. Otele vardığımızda bizi çok sıcak bir şekilde karşıladılar. Hemen odaya almadan önce çay ikram ettiler. Rezervasyon sırasında özellikle istediğimiz ve farkını ödediğimiz oda boşaltılmamıştı. Odada kalanlar ekstradan birkaç gün daha kalmaya karar vermişler. Bizi başka bir odaya aldılar, biz de zorluk çıkarmadık. Oda + kahvaltı hizmet veriyorlar. Sabah kahvaltıları genelde sakindi. İstanbul’daki açık büfe kahvaltılar gibi olmasa da çeşit boldu. Odalar temizdi. Temizlik açısından hiç sıkıntı yaşamadık. Otel oldukça sessizdi. Zaten bizim gittiğimiz dönemde (Nisan ayı) Türk turistler yok denecek kadar azdı.

Otelin en güzel yanı turlarla ilgili sizi yönlendirmesi. 5 gün kaldık Kapadokya’da. İlk gün kendimiz gezdik çevreyi. İkinci gün otelin bizi yönlendirdiği Yeşil Tur’a, üçüncü gün Balon Turu’na, dördüncü gün Kırımızı Tur’a katıldık. 5. Gün yani son günde ise otelin ATV’sini kiraladık ve özgürce yeniden Kapadokya Tur’u yaptık:) Bu turların ücretlerini otel yetkilisine ödüyorsunuz. Tur şirketinin servisi sizi alıyor otelden, tüm gün geziyorsunuz, akşam yine otele bırakıyor. ATV turundan sonra otele döndük ve otel servisi İstanbul’a dönüş için bizi Kayseri’ye (havaalanına) bıraktı.

Güzel Kapadokya tatilimiz, hatta en özel tatilimiz böylelikle sona erdi.

Yolunuz Kapadokya’ya düşerse Hotel Kayataş’ta kalmanızı öneririm.

Ücret: 5 gün için otele 600 küsür TL (küsüratını tam olarak hatırlamıyorum) ödedik.

Not: Ne yazık ki oteldeyken fotoğraf çekmek aklımıza gelmemiş. Bol bol gezdiğimiz yerleri çekmişiz. Bu nedenle fotoğrafları www.kayatashotel.com adresinden aldım. 

Did you like this? Share it!

Leave Comment

Chinese (Simplified)EnglishFrenchGermanItalianPortugueseSpanishTurkish