» Yürüyüş Turu

Yürüyüş Turu

Kızıl vadi ve Güllü dere turu : Kapadokya bölgesinin en popüler gün batım noktası ve Güneşin batışını içinizde hissedebileceğiniz bir vadidir Kızıl vadi.

Özellikle fotoğraf tutkunlarının sıklıkla ziyaret ettiği Kızıl vadi’ye saat 15:00 da rehberiniz eşliğinde otelimizden hareket ediyoruz.Göreme şehir merkezini ve harika peribacası şekillerine sahip olan Kılıççılar vadisinin yamaçlarından geçerek Kızıl vadi’ye ulaşıyoruz. Araçların giremediği, Kızıl vadi patikalarında yemyeşil üzüm bağları ile bütünleşmiş peribacaları, sessizliğin hakim olduğu, sadece kuş seslerinin duyulduğu kızıl vadi yürüyüşümüzde, Kızıl vadinin en tepe noktasına yaklaşık 4 saatlik bir yürüyüşten sonra ulaşıyoruz. Kızıl vadi turumuz eşsiz Kızıl vadi manzarasında Gün batımını izledikten sonra, araçla otele dönüşümüzle son buluyor.

Güvercinlik vadisi, bağlı dere ve aşk vadisi turu : Adını içerisinde bulunan yüzlerce kayadan oyulmuş güvercinliklerden alan güvercinlik vadisine yürüyüş turumuz saat 15:00 da rehberiniz eşliğinde otelimizden başlamaktadır. Göreme şehir merkezinden geçerek kısa bir yürüyüşten sonra güvercinlik vadisinin başlangıç noktasına ulaşıyoruz. Doğa harikası güvercinlikleri, su kanalları ve mağara tünelleri geçerek yaklaşık1,5 saatlik yürüyüşten sonra vadinin son noktası, Uçhisar kasabasına ulaşıyoruz. Kuşbakışı güvercinlik vadisini izledikten sonra yürüyüşümüz bağlıdere ile devam ediyor. Bağlıdere ismini içerisinde yer alan üzüm bağlarından ve meyve bahçelerinden almıştır.

Yemyeşil üzüm bağları ve meyve ağaçları arasında ki doğal kaya oluşumlarının arasından hafif tempo ile yürüdükten sonra aşk vadisine ulaşıyoruz. Aşk vadisinde ki peribacaları biçim, boyut ve renkleri açısından farklıdır. Buradaki peri bacası şekilleri silindir gövdeli ve başlıklıdır. Harika peribacası oluşumları arasında fotoğraf çekimi ve dinlence molasından sonra yürüyüşümüz otele dönerek son buluyor.

Web Tasarım Uygulama - Kayataş Hotel Göreme - Kaya odaları ile Göreme'de Aile Oteliniz Up