» Balon Turu

Balon Turu

KAPADOKYA BALON TURLARI

Bir sıcak hava balon turu, bütün diğer hareketin çok fazla olmadığı, heyecan duygusu uyandırmayan uçuş deneyimlerinden daha eşsizdir. 1000 feetin üstündeki yükseklikte seyahat etmek, sakinlik ve huzur hissi verir. Dünya yavaşça alçalır ve sizin altınızda döner. Bu anlarda, kalkıştan sonra bir rahatlık oluşur ve güç sarf etmeden ağaç tepelerinden ve muhteşem Kapadokya manzaralarının üstünden kaymaya başlar balon.

Çevrenizle tam bir uyum içinde, nazikçe kırların üstünde havada yüzmek bir düş gibidir. Balon turu, Kapadokya’nın derin kanyonları ve gür, bereketli vadilerinde eşsiz ve hatırlanmaya değecek nitelikte görüntüler sağlar. Nazik rüzgar, balon olmadan ulaşamayacağınız yerlerin üstüne taşır sizi. Balon turu öylesine eğlenceli olabilir ki ! Mevsiminde, ağaçlarından kayısı veya elma bile toplayabilirsiniz!

Sıcak hava Balonları, 28ºC’nin üzerinde ve aşırı rüzgarlı koşullarda uçamadığından, uçuşlar meteorolojik koşulların uygun olduğu sabah saatlerinde yapılmaktadır. Sabah saat 5 civarı, araçlar yolcuları otellerinden alır ve kalkış alanına getirir. Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, yolcular açık büfe hafif bir kahvaltı yaparlar. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gündoğumuna yakın uçuşa başlarlar. Sıcak hava balonlarına yön verme imkanı yoktur. Rüzgar yönünde hareket ederler. Fakat havanın değişik irtifalarında rüzgar yönleri farklı olabilir. Pilot, yükselip alçalarak gitmek istediği yöne uygun rüzgarı bulmaya çalışır. Uçuş süresince Balonlar yaklaşık 1000 feet lik yüksekliğe çıkarak güneş doğuşunu,vadi içlerine girerek peri bacalarını ve vadi manzaralarını yolculara seyretme imkanı verir. Uçuş sonunda yolcularımız için şampanyalı bir kutlamamız vardır. Ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası ve balon şapkası verilmektedir. Balon uçuş macerası bitiminde yolcularımız tekrar  araçlarla otellerine bırakılır.

 

Web Tasarım Uygulama - Kayataş Hotel Göreme - Kaya odaları ile Göreme'de Aile Oteliniz Up